Madencilik Devi Bitmain 625 Milyon Dolar Zarar Etti

  • 1 dk
  • 2 ay önce
  • 188 Görüntülenme
Madencilik Devi Bitmain 625 Milyon Dolar Zarar Etti

Çin merkezli olan ve Application Specific Integrated Circuit (ASIC) cihazların üretimini yapan dev madencilik firması Bitmain, bu yılın ilk iki ayında toplamda 625 milyon dolar zarar etti. Rapora göre, şirket, Mart ayında 625 milyon dolar, Ocak ayında 345 milyon dolar ve Şubat ayında ise 280 milyon dolar zarar ettiğini açıkladı.

Bu zararın sebebi olarak ise, modası geçen 16 nanometrelik ASIC cihazların düşük fiyatlara satılmasından kaynaklandığı belirtildi. 16 nanometrelik cihazların üretimine ciddi yatırım yapılmıştı fakat ellerinde kaldığı için maliyetinden daha düşük fiyatlara satılmak zorunda kalınmıştı. Ancak Bitmain şirketinin, 7 nanometrelik ASIC madencilik cihazlarından ciddi bir kar beklediği belirtildi. Söz konusu cihazın satışları sayesinde şirketin brüt kar marjının nisan ayı itibari ile %30'a ulaşması bekleniyor.

Şirket, planlanan Hong Kong halka arzından 3 milyar dolar kazanmayı umarken, en yeni rapora göre, bu fon sağlama hedefinin ABD'de listelenmesi için 300 milyon ile 500 milyon dolar arasında yatırım hedeflediği de ifade ediliyor.

Feragatname: Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoten.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

GÜNCEL KAL


En Sıcak Gelişmelerden Haberin Olsun

Mail Adresinizi Kayıt Ettirin