John Mcafee: "Düşüşe Rağmen Bitcoin 2020 Yılının Sonuna Kadar 1 Milyon Dolar Olacak"

  • 1 dk
  • 2 ay önce
  • 137 Görüntülenme
John Mcafee: "Düşüşe Rağmen Bitcoin 2020 Yılının Sonuna Kadar 1 Milyon Dolar Olacak"

Pazar günü, piyasadaki ayılar bitcoin fiyatına koordine edilmiş bir saldırı başlattı. Bu da 2 Temmuz’dan bu yana ilk defa Bitcoin'in 10.000 doların altını görmesini sağladı ve Bitcoin haftayı 1.400 dolarlık net bir düşüşle kapattı ve kripto paranın piyasa değeri de 300 milyar doların altına düştü. Bu esnada ise kripto para dünyasının ünlü ismi John McAfee Twitter üzerinden Bitcoin için düşüş yaşanacağı tahmininde bulunan analistlere öfke püskürdü.

McAfee, yatırımcıları haftalık dalgalanmalardan korktukları için azarladı ve yatırımcılardan Bitcoin’in son birkaç haftadır sergilediği parabolik hareketleri hatırlamalarını istedi. McAfee yaptığı açıklamanın sonunda, piyasaya 1.400 dolarlık düşüş olarak yansıyan değer kaybına rağmen Bitcoin'in fiyatının 2020 yılının sonuna kadar 1 milyon dolar olacağını yineledi. Bazı analistlerin yaptığı açıklamalara bakılırsa McAfee bu pozitif yorumunda tek değil;

Popüler kripto para analistlerinden PlanB, BTC fiyatının 2020 ortalarında 100 bin dolara, 2024 yılında 1 milyon dolara ve 2028 yılında ise 10 milyon dolara ulaşacağını düşündüğünü tweetledi.

12 Temmuz’da Tuur Demeester ise 2011’den bu yana Bitcoin’in mevsimsel fiyat performansını anlatan bir grafik yayınladı ve yatırımcılar Bitcoin’in gelecekteki fiyat hareketinde öngörüde bulunmalarına yardımcı olacak faydalı ipuçlarını bu tablodan alabilecekler.

Çoğu kripto para yatırımcıları ise bu düşüşlerin genellikle ciddi yükselişlerle sonuçlandığını ve bu durumun daha fazla Bitcoin almak için fırsat olduğunu dile getiriyor.

Feragatname: Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoten.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

GÜNCEL KAL


En Sıcak Gelişmelerden Haberin Olsun

Mail Adresinizi Kayıt Ettirin