Çin Alkol Toptancısı, Alkol Sahteciliğine Karşı Blokzincir Çözümünü Test Ediyor

  • 1 dk
  • 2 ay önce
  • 110 Görüntülenme
Çin Alkol Toptancısı, Alkol Sahteciliğine Karşı Blokzincir Çözümünü Test Ediyor

Fenjiu likörü ve ithal şaraplar konusunda uzmanlaşmış bir Çin merkezli alkol toptancısı ve pazarcısı olan Oranco, şu anda ürünlerinin orijinalliğini garanti etmek için bir blokzincir çözümünü test ediyor.

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir basın açıklamasına göre, Oranco'nun bağlı olduğu kuruluş olan Fengyuang Huaxin Liquor Development, neredeyse bir yıl önce blokzincir odaklı Guangzhou Silicon Technology (GSTC) firması ile ortaklık kurmuştu. İki şirkette, Oranco’nun içeceklerini orijinal olarak tanımlamak için bir çözüm geliştirmeyi kabul etti.

Çözüm, sahte alkolleri tanıma için lazer teknolojisinin yanı sıra alkol ürünlerinin takibini yapmak ve sertifikalandırmak için bir araç olarak blokzincir teknolojisi kullanılacağını belirtiyor. Bu çözüm iki adımda gerçekleşecek. İlk olarak, GSTC, verilen bazı ürünlerin orijinal olduğunu doğrulamakla sorumludur. İkinci adımda ise, GSTC'nin yeni olan blokzincir çözümünü, ürünlere bir blokzincirde dijital bir kimlik vermek için kullanacağı bildiriliyor.

Oranco Başkanı Peng Yang, bu yeni blokzincir temelli ürün garantisiyle, şirketin ürünlerinin değerinin artacağına inanıyor:

'Blokzincir doğrulama yeteneklerinin, premium alkollü içeceklerimizin kökenini ve orijinalliğini güvenilir bir şekilde güvence altına almamızı sağlayacağına inanıyoruz. Bu teknoloji, orijinalliği güvence altına alacak ve premium ürünlerimizin değerini daha da artıracak.'

 

Feragatname: Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoten.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

GÜNCEL KAL


En Sıcak Gelişmelerden Haberin Olsun

Mail Adresinizi Kayıt Ettirin