Bitcoin Karşıtı Ekonomist Nouriel Roubini, Hindistan'ın Kripto Parayı Yasaklama Planını Kutladı

  • 1 dk
  • 2 ay önce
  • 110 Görüntülenme
Bitcoin Karşıtı Ekonomist Nouriel Roubini, Hindistan'ın Kripto Parayı Yasaklama Planını Kutladı

Ekonomist ve Bitcoin eleştirmeni Nouriel 'Dr. Doom' Roubini, Hindistan'da iyi haber olarak nitelendirilen kripto para birimlerinin yasaklanacağı haberlerini kutladı. Hindistan yakın zamanda Bitcoin kullanımını ülkede tamamen yasaklayabileceği haberi ile gündeme geldi fakat henüz böyle bir yasak yürürlüğe konulmadı.

New York Üniversitesi ekonomi profesörüne göre, dünyanın en kalabalık ikinci ülkesinde kripto paraya ilişkin gerçek bir yasak, ülkedeki yatırımcıları 'shitcoin'lere' yatırım yapmaktan kurtaracak.

Roubini, Hindistan hükümetinin bu planından önce 200 sayfalık bir rapor hazırlamıştı ve raporda kripto para birimlerinin tamamıyla yasaklanması gerektiğini önermişti. Attığı tweette ise Roubini, Hindistan hükümetini 'bilge bir hükümet' olarak nitelendirdi.

Hindistan hükümetinin planladığı yasada, Bitcoin kullanıcılarının 10 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabileceği önerisi bulunuyor. Hindistan yetkilileri henüz bu haberleri doğrulamadı ve hükümet yetkililerinin kendileri bir açıklama yapmadıkça bu haberlerin doğru olmadığını vurguladı.

Feragatname: Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoten.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

GÜNCEL KAL


En Sıcak Gelişmelerden Haberin Olsun

Mail Adresinizi Kayıt Ettirin