Batı Avustralya’nın En Büyük Üniversitesi Bitcoin Kabul Etmeye Başladı

  • 1 dk
  • 2 ay önce
  • 145 Görüntülenme
Batı Avustralya’nın En Büyük Üniversitesi Bitcoin Kabul Etmeye Başladı

Batı Avustralya’nın en büyük üniversitesi olan 58,000’in üzerinde öğrencisi olan Curtin Üniversitesi yaptığı yeni bir duyuru ile 23 Temmuz 2019'dan itibaren doktora programlarının ödemelerinde kripto para birimi kabul edeceğini duyurdu.

Curtin Üniversitesi Bitcoin ve Ethereum Kabul Etmeye Başladı

Kripto Para Birimi Doktora Burs Fonu olarak oluşturulan yeni fon, şirketlerin ve bireylerin blokzincir, siber güvenlik ve veri analizi gibi alanlarda eğitim gören öğrencilerin doktora eğitimine katkı sağlamalarına imkan tanıyacak. Kripto para birimi ve blokzincir teknolojisine odaklanan bu yüksek eğitim programı Bitcoin veya Ethereum ile finanse edilecek. Okul yetkilileri ise bu durumun kripto para birimlerinin bir ödeme yöntemi olarak popülerleştirilmesine yardımcı olacağını belirtiyor.

Curtin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Profesör Garry Allison, fonun kripto para yatırımcıları için bu yeni teknolojiyi geliştirmeye yardımcı olacak yeni nesil doktora mezunlarını teşvik etmeleri için iyi bir fırsat olduğunu belirtti. Profesör Allison, 'Kripto Para Birimi Doktora Burs Fonu'nu kurarak; Curtin, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerinden önemli faydalar elde etmiş girişimcilerin bu topluluklara geri bir şey kazandırmaları için bir fırsat oluşturacak” dedi.

Yeni fon, varlıklı kripto yatırımcılarının, ilgilenen öğrencilerin eğitimine fon sağlayarak Bitcoin ve blokzincir teknolojisinin benimsenmesini kolaylaştırmaya yardımcı olabileceği anlamına geliyor. Dahası, en cömert bağışçılar, sponsor olmak istedikleri uzmanlık alanını bile seçebilecekler.

Feragatname: Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoten.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

GÜNCEL KAL


En Sıcak Gelişmelerden Haberin Olsun

Mail Adresinizi Kayıt Ettirin