Bakkt, 24 Temmuz’da Bitcoin Vadeli Alım Satım İşlemleri İçin Kullanıcı Testine Başlayacak

  • 1 dk
  • 2 ay önce
  • 132 Görüntülenme
Bakkt, 24 Temmuz’da Bitcoin Vadeli Alım Satım İşlemleri İçin Kullanıcı Testine Başlayacak

New York Borsasına sahip bir Amerikan şirketi olan Intercontinental Exchange'in (ICE) Atlanta merkezli bir kuruluşu olan Bakkt, 24 Temmuz 2019 tarihinde Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri için kullanıcı kabul testine başlayacak. Bakkt Baş Operasyon Direktörü Adam White tarafından yayınlanan bir blog yazısında belirtildiği gibi, şirketin Bitcoin vadeli işlemleri ICE Vadeli İşlemler ABD'de listelenecek ve işlem görecek.

Kripto Pazarı Daha İyi Ticaret Araçlarına ve Daha Fazla Düzenleme Netliğine İhtiyaç Duyuyor

Coinbase Eski Başkan Yardımcısı White, kurumsal yatırımcıların diğer finansal piyasalar kadar aktif olarak dijital varlık alanına katılmadıklarını belirtti ve kripto piyasası altyapısının iyileştirilmesi gerektiğine ve kurumsal müşterilerin ilgisini çekebilmek için açık yasal düzenlemeler yapılması gerektiğine inanıyor.

White, kripto pazarlarının göreceli olarak daha düşük işlem hacimlerine ve yetersiz likiditeye sahip olduğunu ve yasal belirsizlik ve profesyonel yatırımcılar için uygun alım satım araçlarının sınırlı kullanılabilirliği nedeniyle fiyat şeffaflığının bulunmadığını açıkladı.

Bakkt, Fiziksel Olarak Düzenlenmiş Bitcoin Vadeli İşlemlerinin Lansmanını Onayladı

Bakkt’ın yönetimi, günlük ve aylık marjlı Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin bir parçası olarak düzenlenmiş finansal ürünler sağlamayı amaçlaıyor. Şirket ayrıca, dijital varlıkların güvenli bir şekilde satın alınması, satılması ve ticareti için kullanılacak açık, kesintisiz, global ağ için güvenilir bir altyapı kurmayı da planlıyor.

Bakkt’ın en çok beklenen ürün tekliflerinden biri, Bitcoin’in günlük vadeli işlem sözleşmeleridir. Firma, bu sözleşmeleri 30 farklı ülkedeki yatırımcılara sunmayı planlıyor.

Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri almalarına izin verilmeden önce kripto yatırımcılarının müşterinizi tanıyın (KYC-know your customer) ve kara para aklama (AML-anti-money laundering) kontrollerini geçmesi gerekecektir. Şu anda, Bakkt’ın yönetimi, kripto vadeli işlem ürünlerini piyasaya sürmeden önce Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu'ndan (CFTC) yasal düzenlemeler yapılmasını bekliyor.

 

Feragatname: Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoten.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

GÜNCEL KAL


En Sıcak Gelişmelerden Haberin Olsun

Mail Adresinizi Kayıt Ettirin